słownik lotto


A - D  |  E - H  |  I - L  |  M - P  |  Q - T  |  U - Z

A - D

Amerykański Powerball – zobacz “USA Powerball”

Australijskie Lotto – zobacz “Oz Lotto”

Australijski Powerball – zobacz “Oz Powerball”

Chybił-trafił – jest to opcja gry, która generuje losowo wybrane liczby za gracza.

E - H

El Gordo de Navidad (Sorteo de Navidad lub Lotería de Navidad) – to największa gra loteryjna na świecie, grana na zasadzie loterii fantowej. Gracze nie wybierają liczb w tej loterii, lecz zakupują los z wydrukowanym na nim 5 cyfrowym numerem. Losowanie odbywa się każdego roku 22 grudnia. Pula wygranych sięga prawie jeden miliard euro. 

El Gordo de Verano ( Summer El Gordo lub San Ildefonso Summer Raffle) – jest to letnie losowanie hiszpańskiej loterii, która oferuje aż 10 gwarantowanych jackpotów oraz 378000 innych nagród. Szanse na wygranie nagrody to 1:3. Losowanie odbywa się raz w roku w pierwszą sobotę lipca. 

El Niño – jest to hiszpańska noworoczna loteria. Pula nagród w tej sezonowej loterii wynosi kilkaset milionów euro. Gracz posiadający przynajmniej jeden los, ma 1 na 3 szanse na wygraną. Losowanie El Niño odbywa się raz w roku 6 stycznia. Losy dostępne są do sprzedaże na PlayHugeLotto.pl kilka tygodni przed losowaniem. 

Euromillions – jest to ogólnoeuropejska loteria, która powstała w 2004 roku i jest bez wątpienia najpopularniejszą loterią w Europie. Gracze muszą trafić 5 liczb głównych oraz 2 bonusów, tzw. Star, aby wygrać główną nagrodę. Jackpot w Euromillions może dojść do maksymalnie €190 milionów. Losowania odbywają się w każdy wtorek i piątek.

Gorące liczby – są to najczęściej losowanie liczby.

Gra Systemowa – jest to sposób gry, który pozwala na dodanie 1, 2 lub 3 liczb do Twojej kombinacji. Po prostu wybierz ile liczb chciałbyś dodać, a następnie wybierz swoje dodatkowe liczby, a nasz system wygeneruje wszystkie możliwe kombinacje z Twojej selekcji liczb.

I - L

InteliGra – jest to opcja gry, która pozwala Ci na ustawienie parametrów gry tak, abyś nigdy nie przegapił ważnego dla Ciebie losowania. Nasz system w Twoim imieniu weźmie udział w losowaniu, według wybranych przez Ciebie ustawień, np.: w wybranym przez Ciebie czasie lub gdy jackpot osiągnie określoną przez Ciebie wielkość. 

Jackpot – jest to wygrana pierwszego stopnia, czyli główna nagroda w lotto.

Jolly – jest to nazwa bonusowej liczby w SuperEnaLotto. Liczba Jolly zwiększa wygraną, jeśli gracz trafi 5 liczb głównych, a jego 6 liczba odpowiada liczbie Jolly. Gracze nie wybierają liczby Jolly podczas gry.

Kod promocyjny – jest to 16-cyfrowy kod, jaki gracz może otrzymać w ramach promocji. Kod ten należy wpisać w części „Kod Promocyjny”. Za jeden kod, gracz otrzyma jeden darmowy voucher na loterię (rodzaj loterii zależy od promocji). 

Kumulacja – jeśli pierwsze losowanie nie zostanie wygrane, podlegnie ono kumulacji, co oznacza, że jackpot zostanie zwiększony podczas kolejnego losowania. W zależności od loterii, istnieje wiele zasad regulujących liczbę kumulacji. Po szczegółowe informacje na temat kumulacji wszystkich loterii, sprawdź nasze FAQ. 

Liczba bonusowa – jest to dodatkowa liczba wybierana po losowaniu liczb głównych. Liczba bonusowa liczy się w niektórych stopniach wygranych, w zależności od rodzaju loterii. Np.: w UK Lottery losowane jest 6 liczb głównych, a następnie jedna dodatkowa liczba (liczba bonusowa). Jeśli gracz trafi 5 głównych liczb oraz liczbę bonusową, otrzyma on większą nagrodę, niż za trafienie tylko 5 liczb. Podział wygranych, w których występuje liczba bonusowa można sprawdzić w części Wyniki i Wygrane.  

LottoPunkty – jest to nasz program nagradzania graczy. Gracze otrzymują punkty za każdy zakup losu. Lotto Punkty mogą być kumulowane, a następnie wymieniane na darmowe vouchery. Istnieje kilka poziomów Lotto Punktów, od Podstawowego do Diamentowego. Uwaga: Lotto Punkty działają na zasadzie 30-dniowego cyklu, po czym tracą one ważność, jeśli gracz nie zakwalifikuje się do wyższego poziomu w ciągu tych 30 dni.

M - P

Mega Ball – jest to liczba bonusowa losowana w amerykańskiej loterii MegaMillions. Podczas wybierania liczb, gracze muszą wybrać 5 liczb głównych (od 1 do 75) oraz 1 liczbę bonusową (od 1 do 15). Aby wygrać jackpot, gracz musi trafić wszystkie 5 liczb głównych oraz Mega Ball.

Mailowa Loteria – promocja dla graczy lotto, którzy optowali za otrzymywaniem newsletterów PlayHugeLotto.pl. Po więcej informacji przejdź do dedykowanej strony mailowej loterii.

MegaMillions – to gigantyczna multi-stanowa loteria, która utrzymuje rekord największej wygranej w lotto na świecie. 30 marca 2012 roku jackpot w wysokości $656 milionów został trafiony przez 3 zwycięzców. Gracze MegaMillions muszą trafić 5 liczb głównych oraz 1 liczbę bonusową Mega Ball, które losowane są w dwóch odrębnych bębnach, aby wygrać jackpot. Losowania odbywają się w każdy wtorek i piątek w Atlancie w stanie Georgia.

Multiplikator – jest to opcja, która pozwala Ci na pomnożenie Twoich wygranych 2, 3 lub 4 razy. Możesz wybrać ją na stronie płatności, podczas dokonywania zakupu. Multiplikator nie jest zastosowany, jeśli gracz trafi wygraną I oraz II stopnia.

Multi-Stanowe Loterie – w USA, niektóre loterie grane są w wielu różnych stanach, zamiast tylko w jednym. Przykładem multi-stanowych loterii na PlayHugeLottos są US Powerball oraz MegaMillions. 

OzLotto (Super 7’s Oz Lotto lub Oz 7 Lotto) – jest to największa australijska loteria i jedna z niewielu gier liczbowych, w której 7 liczb losowanych jest z tego samego bębna maszyny losującej. Aby wygrać główną wygraną, gracz musi trafić wszystkie 7 liczb. Oprócz tego losowane są kolejne 2 liczby, które tworzą dodatkowe stopnie wygranych (III, V i VI stopień). Losowania odbywają się w każdy wtorek. 

Oz Powerball (Australian Powerball) – jest to loteria bazowana na słynnym Amerykańskim Powerballu. Oz Powerball powstał w 1996 roku. Gracze muszą trafić 7 liczb, aby wygrać główną nagrodę. Losowania odbywają się w każdy czwartek.

Pakiet Big 5 – jest to jeden z pakietów loteryjnych, zawierający 5 najpopularniejszych loterii: Euromillions, EuroJackpot, SuperEnaLotto, MegaMillions oraz US Powerball. Pakiet ten oferuje rabat, w zależności od jego wielkości.

Pakiet Standardowy – jest to pakiet loteryjny, dzięki któremu możesz wziąć udział we wszystkich oferowanych loteriach, za jednym kliknięciem. Pakiet dostępny jest na wybrany okres czasu, np: tydzień, miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy lub rok. Cena pakietu jest zdyskontowana i możesz zaoszczędzić do 25% na zakupie losów.

Pakiet Super7 – jest to pakiet loteryjny, podobny do Standardowego Pakietu, w którym gracz może jednorazowo zagrać na 7 ulubionych loteriach, na wybrany okres czasu. Cena pakietu Super7 jest zdyskontowana. 

Pakiety Loteryjne – jest to szybszy i prostszy sposób gry kilku loterii na raz, za jednym kliknięciem. Gracze mają wybór pomiędzy 3 pakietami: Pakiet Standardowy, Pakiet Super7 oraz Pakiet Big5. Wykupując pakiet loteryjny, możesz grać na kilku loteriach na raz przez wybrany okres czasu. Ceny pakietów loteryjnych są zdyskontowane, im większy pakiet, tym większy rabat. Liczby w pakietach wybierane są na chybił trafił.

PlayBlock – czyli najważniejsza część naszej strony. Jest to mianowicie cała tabela z loteriami na stronie Zagraj Teraz, pozwalająca graczom wybrać swoją loterię oraz liczby. W PlayBlocku znajdziesz także wielkości jackpotów, jak również czas do najbliższego losowania.

Podaruj voucher – ta opcja pozwala Ci na zakup upominku w postaci vouchera, dla znajomego czy rodziny. Wybierz tematykę vouchera (np.: urodziny, Boże Narodzenie, itp) i wypełnij wymagane pola. Twój znajomy otrzyma od nas email z kodem promocyjnym vouchera.   

Powerballs – są to bonusowe kule, losowane w amerykańskiej loterii Powerball. Gracze wybierają 5 liczb głównych z możliwych 59 oraz 1 liczbę Powerball z możliwych 35. Aby wygrać jackpot, gracz musi trafić wszystkie 5 liczb głównych oraz liczbę bonusową Powerball. 

Program Nagradzania Graczy – jest to program, który przydziela nagrody dla graczy, za ich regularną grę. PlayHugeLotto.pl posiada w tej chwili program LottoPunkty – im więcej grasz, tym więcej darmowych losów możesz otrzymać, za zarobione punkty.

Pula nagród – jest to łączna kwota wszystkich nagród, jakie są do wygrania w danej loterii.

Roczne Raty – wypłata w rocznych ratach – jest to opcja wypłaty głównej wygranej do zwycięzcy. Otrzymuje on wygraną w rocznych ratach, poprzez określoną ilość lat (np. w MegaMillions przez 26 lat). Inną opcją jest jednorazowa wypłata wygranych, lecz tutaj gracz otrzymuje tylko procent reklamowanej wygranej (jest to około 60%). Opcje te mają zastosowanie tylko w amerykańskich loteriach: US Powerball i MegaMillions.

Q - T

Sezonowe Loterie – oprócz standardowych loterii oferowanych na PlayHugeLotto.pl, znajdziesz także hiszpańskie sezonowe loterie, które działają na zasadzie loterii fantowych. W tych loteriach gracze nie wybierają liczb, lecz zakupują los z wydrukowanym na nim numerem. Przykładem sezonowych loterii są: El Gordo de Navidad, El Gordo de Verano oraz El Nino.

Sposoby Gry – PlayHugeLotto.pl posiada kilka różnych sposobów gry w lotto. Opcje te dostępne są powyżej PlayBlock’a na stronie Zagraj Teraz oraz w menu po prawej stronie ekranu. Dostępne sposoby gry to: szybka gra, pakiety loteryjne, inteligra, gra systemowa oraz multiplikator.

Star – są to bonusowe liczby w loterii Euromillions. Podczas gry, gracz musi wybrać 2 liczby Star (od 1 do 11), oprócz standardowych liczb. Jeśli gracz trafi wszystkie 5 liczb głównych oraz 2 liczby bonusowe Star, wygra jackpota. 

SuperEnaLotto – jest to ulubiona loteria we Włoszech. Gracze muszą wybrać 6 liczb z możliwych 90. Podczas losowania, wybierana jest także dodatkowa liczba bonusowa, tzw. Jolly, która tworzy dodatkowy V stopień wygranych. Losowania SuperEnaLotto odbywają się trzy razy w tygodniu, w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę.

SuperLosowanie – każdego roku Euromillions organizuje specjalne losowania z gwarantowanym jackpotem w wysokości €100.000.000. SuperLosowania ogłaszane są na krótko przed ich losowaniem, jednak zazwyczaj organizowane są one w okresie luty-marzec oraz wrzesień-październik. 

Szybka Gra – jest to sposób gry, który pozwala graczom na tygodniowy lub miesięczny udział w danej loterii, poprzez jedno kliknięcie. Liczby w tej opcji gry wybierane są na chybił-trafił. 

Transakcja – jest to proces zakupu losów na PlayHugeLotto.pl. Po zakupie, gracz otrzymuje numer transakcji, jaki przypisany jest do jego loteryjnego kuponu. 

U - Z

UK Lottery (UK Lotto) – jest to angielska krajowa loteria i jedna z najpopularniejszych gier o formacie 6/49. UK Lottery powstała w 1994 roku i kontynuuje kreować milionerów. W 1997 roku dodane zostało kolejne losowanie. W tej chwili losowania odbywają się w każdą środę i sobotę.

USA Powerball (Amerykański Powerball) – ta multistanowa loteria powstała w 1988 roku. Oferuje ona dwie opcje wypłaty wygranej: jednorazowo (zazwyczaj około 60-70% reklamowanego jackpotu) oraz opcję wypłaty w rocznych ratach (jackpot wypłacany co rok przez 29 lat). Losowania odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdą środę i sobotę.

Voucher – jest to darmowy kupon/los. 

Wypłata w gotówce – jednorazowa wypłata nagrody – niektóre loterie oferują dwie opcje wypłaty głównej nagrody: wypłata w rocznych ratach lub wypłata w gotówce.  Wielkość nagrody wypłacanej w gotówce ustalana jest w oparciu o procent wartości nagrody (jest to około 60% reklamowanego jackpotu). Loterie, które oferują te opcje wypłaty nagród to: MegaMillions i US Powerball.  

Zimne liczby – są to najrzadziej losowane liczby.


Jeśli chcesz dodać słowo lub wyrażenie do naszego słownika, wyślij swoją sugestię na adres [email protected]

SRC Comodo Underage Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
Ta strona należy do i jest zarządzana przez Secure View Services Limited, 3 Piętro, Methonis Tower 73, Archbishop Makarios Avenue, 2082, Nicosia, Cyprus, na licencji hazarodwej Curacao (nr: 8048 / JAZ) firmy holdingowej, Play UK Internet, N.V.

© 2019 Play UK Internet N.V