Najszczęśliwsze liczby w historii loterii.

Chociaż wszystkie liczby mają dokładnie takie same szanse na wygranie, niektóre liczby wygrywają częściej niż inne.

W badaniach przeprowadzonych w 2017 roku wzięto pod uwagą 15 międzynarodowych loterii między innymi, Loterię Irlandzką, Loterię EuroMillions i jedną z Loterii Australijską.

These are the luckiest numbers in lottery history

Najbardziej szczęśliwymi liczbami okazały się:

16

Wylosowana 191 razy w 15 loteriach została uznana za najszczęśliwszą z liczb. Jest ona również podstawą systemu Szesnastkowego inaczej zwanego systemem heksadecymalnym.

22

Druga najszczęśliwsza liczba w lotto to 22. Według mistycznej praktyki numerologii jest to najpotężniejsza liczba ze zdolnością przekształcania marzeń w rzeczywistość. Jest to również jedyny numer palindromiczny na liście, co oznacza, że czyta się ją tak samo, od przodu, jak i wstecz.

28 & 37

Te dwie liczby zajęły trzecie miejsce. Teoretycy gier zgadzają się z poglądem, że wybór tych liczb jest zawsze sprytnym posunięciem. Chociaż szanse na wygraną są dokładnie takie same, wybierając wyższe liczby mamy większe szanse na niedzielenie się wygraną z innymi zwycięzcami, większość ludzie wybierają liczby odnoszące się do dat urodzenia, najczęściej wybierane są liczby od 1 do 12.

These are the luckiest numbers in lottery history6

To piąta, najczęściej wybierana liczba w piętnastu loteriach. Numer 6 jest również uważany za wyjątkowo szczęśliwy w Chinach.

3

To kolejna szczęśliwa liczba uważana za liczbę doskonałą w wielu kulturach i religiach, w tym w religii Katolickiej.

Najmniej szczęśliwe liczbami okazały się: 18, 46, 32 i 36. 

Te liczby były najrzadziej losowanymi liczbami w przeprowadzonych badaniach.

Niektórzy gracze mogą unikać tych liczb, jako najmniej szczęśliwych, ale jeśli podążymy za teorią gry, wybranie tych liczb daje Ci, takie same szanse na wygraną, jak również podwyższa szansę na większą wygraną, ponieważ niewiele osób wybiera te liczby, co znaczy mniej osób do podziału nagród.

 

To, czym pokierujesz się przy wyborze swoich liczb, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli jednak brak Ci inspiracji może wyniki powyżej opisanego sondażu pomogą Ci w wyborze. Przetestuj teorie gry z nami, zagaj teraz!Ten post został napisany przez
Jason L - , który napisał 3012 artykułów


  • SRC
  • Comodo
  • Underage
  • Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
This website is owned and operated by Secure View Services Limited, of Strovolou 292, Office 302, Strovolos, 2048, Nicosia, Cyprus, using the Curacao gaming license (No: 8048/JAZ) of its holding company Play UK Internet N.V.

© 2021 Play UK Internet N.V