Lotto Wygrane: Czego Nie Powinieneś Robić

Aby uczynić swoją lotto wygraną najlepszym życiowym doświadczeniem, musisz trzymać się pewnych zasad. Niektóre z nich mogą wydawać się oczywiste lub nawet zbędne, lecz plan działania będzie Ci zdecydowanie potrzebny – jest to istotna rzecz, jeśli chcesz utrzymać i zwiększyć swoją loteryjną fortunę.

Oto lista rzeczy, których nie powinieneś robić, po wygraniu na loterii:

1. Rozpowiadać o lotto wygranej

Nie ma potrzeby, aby każda osoba, którą znasz wiedziała o Twojej nowo zdobytej fortunie, więc postaraj się zachować anonimowość tak długo, jak jest to możliwe. Większość loterii pozwala graczom nie ujawniać swojego imienia i trzymać się z daleka od mediów. Jeśli grasz poprzez portal PlayHugeLottos, możesz być pewny, że Twoje imię nie zostanie opublikowane, chyba, że bardzo byś tego chciał.

cicho, cisza, nie rozpowiadaj

2. Pozostawić niepodpisany los

Jeżeli zakupujesz losy fizycznie w kolekturze, upewnij się, że podpisałeś swój los! W ten spsób nikt nie będzie mógł zgarnąć Twojej wygranej, w razie gdybyś zawieruszył swój zwycięski kupon. Na szczęście grając przez PlayHugeLottos.com nigdy nie zgubisz swojego losu, ponieważ zostaje on automatycznie przypisany do Ciebie zaraz po zakupie.

podpis na kuponie, los lotto

3. Spieszyć się z wyborem opcji wypłaty wygranej

Niektóre loterie, jak np. US Powerball, MegaMillions czy SuperLotto Plus, oferują wypłatę wygranej w dwóch opcjach: jednorazowo lub jako annuitet (roczne raty). Tylko 30% loteryjnych zwycięzców utrzymuje i pomnaża swoją wygraną, dlatego też wybór sposobu wypłaty jest bardzo istotny. Jeśli masz opcję annuitetu, skorzystaj z niej! Zasięgnij także porady od doradcy finansowego, zanim zdecydujesz się na wypłatę wygranej. Tu mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, PlayHugeLottos.com będzie mógł zapewnić doradztwo finansowe, jeśli trafisz wygraną powyżej €100.000.

nie spiesz się

4. Kupować na kredyt

Skoro wygrałeś już tyle pieniędzy, postaraj się nie brać już nigdy więcej żadnego kredytu. Nie kupuj domu za dziesiątki milionów tylko dlatego, że stać Cię w tej chwili na spłatę kredytu. Nigdy nie wiadomo co może przytrafić się później. Raczej żyj z tego, co masz.

nie bierz kredytu, mieszkanie na kredyt

5. Nie planować budżetu

Mimo tego, że masz więcej pieniędzy niż kiedykolwiek mogłeś to sobie wyobrazić, nie jest to nieskończona liczba. Jeśli nie zaplanujesz konkretnego budżetu, aby mądrze gospodarować swoim bogactwem,  może się to dla Ciebie źle skończyć.

zaplanuj budżet

A Ty? Jeśli miałbyś opcję wypłaty wygranej w postaci annuitetu lub całą kwotę jednorazowo, którą z nich wybrałbyś i dlaczego?

Pamiętaj, że możesz otrzymać do 20 LottoPunktów dziennie za dodanie komentarza.Komentarze

Wysłane przez Artur (14/01/2014)

Same dobre rady :-) Wygrać i zainwestować - pomysłów jest wiele tylko kasy jak narazie brak ;-)


Wysłane przez Grzegorz (14/01/2014)

Rata annuitetowa to w sumie większa kwota w dłuższym czasie ,ale... tą mniejszą(?!) kwotą można więcej zrobić od razu. Mam na myśli pomoc/podzielenie się kasą z bliskimi. Poza tym raty niekoniecznie mogą pozwolić na zakup tego co ma się w planie.Oczekiwanie na kolejny wpływ na konto może popsuć wykorzystanie jakiejś okazji.Cała gotówka w rękach daje szerokie pole do działania. Osobiście wybrałbym tą mniejszą gotówkę ale jednorazowo.


Wysłane przez Andrzej (14/01/2014)

Ja bym chyba wybrał wypłatę jednorazową i część środków zainwestował bym w nieruchomości pod wynajem.


Wysłane przez Roman (14/01/2014)

Bezwzględnie annuitet. Dlatego, że nie jestem gwiazdą w zakresie działań maklerskich. Mam gwarancję godnego życia przez następne wiele lat i możliwość dziedziczenia. Bardzo ważne,że nie można jest takiej kwoty wydać jednorazowo i zmanipulować jej beneficjenta.


Wysłane przez Robert (14/01/2014)

To trudna decyzja bo 29 lat to kawał czasu i nie wiadomo co może się wydarzyć. Wszystko zależy od wygranej kwoty. Jeśli pierwsza natychmiastowa rata, która wynosi zaledwie 1,78% wygranej, pokryłaby główne potrzeby to oczywiście annuitet. Jeśli nie to całość. Na razie jednak nie muszę się o to martwić, chociaż bardzo chciałbym mieć takie zmartwienie.


Wysłane przez Marcin (15/01/2014)

Rady są świetne pozostaje tylko wygrać i cieszyć się nowym życiem


Wysłane przez Dorota (15/01/2014)

To dopiero byłoby życie mogłabym spełnić swoje marzenia dziękuje za te rady


Wysłane przez Jaroslaw (15/01/2014)

Obym miał okazję skorzystać z tych rad, po wielkiej wygranej.


Wysłane przez Marcin (15/01/2014)

nie używac zbyt dużo łatwych kobiet


Wysłane przez Krzysztof (15/01/2014)

jednorazowa wypłata, najpierw kupić to co niezbędne, reszta na dobrze oprocentowaną lokatę i żyć z tego


Wysłane przez Andrzej (17/01/2014)

A ja mam pytanie. Co dzieje się z wygraną w przypadku innuitetu jeżeli gracz umrze po kilku latach?


Wysłane przez Dorota (19/01/2014)

zdecydowanie jednorazowa wypłata i dobre konto


Wysłane przez Marcin (20/01/2014)

niestety, ja przy każdym losowaniu rozpowiadam wszystkim ładnym pannom, że na pewno wygram. bo kto, jak nie ja? i... wierzą:) a jak nie wygrywam, to nie mają pretensji:):)


Wysłane przez Marcin (20/01/2014)

1. Ukryć przed innymi to, że się wygrało. Wiem. Łatwo pisać, ale najlepiej przez rok nie wydawać większej ilości pieniędzy. 2. Przelać pieniądze do private banku. Przy jackpotach automagicznie łapiemy się do limitów dla klientów private bankingu 3. Słuchać doradcy finansowego. Zwykły Kowalski (nie oszukujmy się) nie ogarnia takiej ilości pieniędzy, zatem warto przekazać zarządzanie nimi doradcy finansowego z banku (przy private bankingu dostajemy takiego doradce z automatu) 4. Starać się wydawać TYLKO odsetki. To wcale nie jest mało. A jeżeli się uda, to kwota z roku na rok do wydania będzie coraz większa. 5. W pewnym momencie, przy sprzyjających okolicznościach może się okazać, że kwoty do wydania DZIENNIE będą wręcz trudne do ogarnięcia. Warto się zastanowić, czy czasami nie wspierać jakiejś fundacji, lub samu taką założyć aby pomagać najbardziej potrzebującym (chore dzieci, domy dziecka, czy może schronisko dla zwierząt). To dla mnie takie minimum :-)


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz
Dodaj komentarz przez Facebook
SRC Comodo Underage Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
Ta strona należy do i jest zarządzana przez Secure View Services Limited, 3 Piętro, Methonis Tower 73, Archbishop Makarios Avenue, 2082, Nicosia, Cyprus, na licencji hazarodwej Curacao (nr: 8048 / JAZ) firmy holdingowej, Play UK Internet, N.V.

© 2019 Play UK Internet N.V