Z SuperEna Max Nigdy Się Nie Zanudzisz

Nawet prosta rozmowa na temat uczenia własnych dzieci o wartości pieniądza może natychmiast wywołać wzdychanie i niezadowolenie. Lecz jest to coś, co rodzice muszą tłumaczyć swoim dzieciom. Nudne edukacyjne lekcje o pieniądzach, kredycie i inwestowaniu zniechęci każdego do nauki cennych informacji, które okażą się korzystne, dopiero gdy Twoje dzieci dorosną i zaczną podejmować finansowe decyzje.

Na szczęście, istnieją na rynku pewne wspaniałe gry edukacyjne, które pomogą w nauce o gospodarowaniu pieniędzmi i dodatkowo sprawią, że będzie ona łatwa i przyjemna.

Niektóre z tych gier planszowych są popularne już od wieków i ciągłe rewizje tych zwycięskich gier utrzymuje ich aktualność w dzisiejszym finansowym świecie, podczas uczenia graczy jak zdobyć bogactwo i zminimalizować dług. 

Cashflow 101

Robert T.Kiyosaki, autor słynnej książki “"Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec - Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa!” stworzył planszową grę Cashflow 101. Uczy ona graczy jak mieć władzę nad swoimi własnymi finansami, pomaga im zrozumieć zasady przepływu gotówki i daje im pewność podejmowania decyzji.

cashflow 101, gra planszowa

Jeżeli szukasz gry, która zawiera dużo finansowych “lekcji”, Cashflow 101 jest idealnym rozwiązaniem. Oto czego można się nauczyć poprzez granie w Cashflow 101:

 • Podstawowego inwestowania
 • Różnicy pomiędzy aktywami i pasywami
 • Znaczenia sprawozdania finansowego
 • Podstawowej rachunkowości
 • Zaawansowanych technik inwestycyjnych

Robert Kiyosaki stworzył także następcę tej gry dla nieco bardziej zaawansowanych graczy – Cashflow 202.

Monopol

Kto nie grał w Monopol! Jedna z najpopularniejszych gier, którą posiadał każdy z nas. Ta niezwykle lubiana gra planszowa została wymyślona przez Charlesa B.Darrowa podczas Wielkiego Kryzysu w USA w 1930 roku. Gracze ruszają się pionkami po planszy, kupując i sprzedając nieruchomości (domki i hotele) oraz zbierają czynsz. Sukces tej gry zależy od udanych inwestycji i transakcji, a w między czasie gracz musi uważać, by nie trafić do „więzienia”. Gracz z największą ilością nieruchomości oraz gotówki zostaje zwycięzcą.

monopoly, gra planszowa

Gra w Monopol nauczy Twoje dzieci następujących lekcji:

 • Zarządzania pieniędzmi i finansowymi transakcjami
 • Radzenia sobie z opłatami jak podatki
 • Balansowanie przepływu gotówki przez zarabianie dodatkowych funduszy (jak otrzymywanie gotówki za przekroczenie Startu) i oszczędzanie
 • Finansowych negocjacji podczas spadku siły pieniędzy i wzrostu udziałów w nieruchomościach
 • Podstawowych umiejętności liczenia finansów
 • Inwestowania i poprawę nieruchomości

Jeśli Ty, tak samo jak ja, nigdy nie wyrosłeś z grania w gry w celu zdobycia pieniędzy, nowa gra online SuperEna Max powinna być dla Ciebie idealna. Wybierz liczby, jakie myślisz padną w losowaniu SuperEnaLotto i zacznij marzyć o milionach euro. A w tym Panie i Panowie nie ma nic nudnego.

Ponad sto milionów euro czeka w kolejnym losowaniu SuperEna Max!

W jakie gry planszowe Ty grałeś w dzieciństwie? Czy jest gra, którą lubisz tak bardzo, że wciąż nie możesz się z nią rozstać? Powiedz nam dodając komentarz poniżej.

zagraj terazKomentarze

Wysłane przez Roman (25/03/2014)

SuperEna Max - ta gra nie jest dla mnie!!!!!


Wysłane przez Andrzej (25/03/2014)

Mam cashflow 101 i zastanawiałem się nad zakupem drugiej części tj. cashflow 202. W pierwszą lubię pograć ale trudno znaleźć kogoś kto chciałby w nią zagrać. Moim zdaniem dużo ciekawsza od monopoly.


Wysłane przez Marcin (26/03/2014)

domino?:)


Wysłane przez Andrzej (26/03/2014)

Ja grałem w " chińczyka" i dlatego jestem tu gdzie teraz.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz
Dodaj komentarz przez Facebook
SRC Comodo Underage Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
Ta strona należy do i jest zarządzana przez Secure View Services Limited, 3 Piętro, Methonis Tower 73, Archbishop Makarios Avenue, 2082, Nicosia, Cyprus, na licencji hazarodwej Curacao (nr: 8048 / JAZ) firmy holdingowej, Play UK Internet, N.V.

© 2019 Play UK Internet N.V