Ciekawostki o Tegorocznych Mistrzostwach Świata w Brazylii

Mistrzostwa Świata w Brazylii już za rogiem (pozostało 9 dni) i wszyscy z niecierpliwością czekamy na ich rozpoczęcie. W tym roku wprowadzono kilka zmian i wygląda na to, że FIFA zorganizowała najdroższy jak do tej pory Mundial. Brazylijczycy mimo napiętej sytuacji w kraju cieszą się, że to właśnie oni są gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia. Dla fanów sportu Brazylia jest ciekawym miejscem do odwiedzenia i oferuje wiele atrakcji poza meczami ich ulubionych drużyn. Podobnie jak cztery lata temu, kiedy to mistrzostwa odbyły się w RPA nie wszyscy przekonani są, że obejdzie się bez problemów. Mistrzostwa w RPA okazały się dużym sukcesem i już niedługo przekonamy się czy w tym przypadku będzie podobnie.

Goal-line technology

Piłka FIFA


Jak wszyscy wiemy to czy piłka przekroczyła linię bramkową jest często powodem wielu kontrowersji podczas meczów piłki nożnej. Prezydent FIFA zapowiedział, że w tych mistrzostwach sędziowie będą mogli korzystać z tzw. Goal-line technology. FIFA zapewnia, że technologia ta została już zamontowana na stadionach i przetestowana. Koszt obsługi wszystkich 12 stadionów wyniesie 3,6 milionów euro.


Ochrona zapewniona przez Drony i Roboty

PackBot 510

Podczas tego Mundialu organizatorzy zdecydowanie postawili na nową technologię. Fani sportu będą chronieni w Rio przez drony i roboty. Bezpieczeństwo to jeden z największych problemów w Brazylii i dlatego FIFA zainwestowała w tak wyjątkowe rozwiązanie. Roboty ‘PackBot 510’, które dostarczone zostaną przez iRobot, będą miały za zadanie monitorowanie tłumów podczas meczy. Podobnych maszyn używa się w Afganistanie, Iraku a nawet wewnątrz elektrowni w Fukushimie.

Brak Przemówień Reprezentantów FIFA

Ponieważ Brazylijczycy są niezadowoleni z tego ile kosztowała organizacja Mistrzostw oraz braku infrastruktury, która miała zostać rozbudowana, wszystkie przemowy od organizatorów będą bardzo krótkie.


Sędziowie używać będą znikających sprejów

Znikający sprej

Miejsca, z których wykonane mają być rzuty wolne będą oznaczone teraz specjalnych sprejem. Podobnie kiedy ustawiany będzie "mur", sędzia będzie w stanie oznaczyć linię, która zniknie po minucie. Jest to kolejne rozwiązanie, którego jeszcze nie używano podczas Pucharu Świata.

Zatrzymanie gry z powodu gorąca

Mistrzostwa Świata

FIFA wprowadziła regulację, dzięki której sędziowie mogą przerwać mecz nawet trzy razy, aby gracze mogli uzupełnić wodę w organizmie. Jest to spowodowane faktem, że w niektórych częściach Brazylii będzie bardzo gorąco.

Mecz rozpocznie nastolatek

Egzoszkielet

Mecz zostanie rozpoczęty NIE przez gwiazdę czy znanego piłkarza ale przez nastolatka z wyjątkową protezą. Nastolatek, który jest sparaliżowany od pasa w dół został wyposażony w najbardziej zaawansowany na świecie egzoszkielet. Ma to za zadanie pokazać jak daleko posunęła się technologia i być może już nie długo nikt nie będzie używał wózków inwalidzkich. Międzynarodowy projekt Walk Again Project, jest prowadzony przez ośrodki naukowe z USA, Niemiec, Szwajcarii i Brazylii. Urządzenie pobiera dane odnośnie aktywności mózgu za pomocą elektrod i przekazuje je bezprzewodowo do egzoszkieletu, który w ten sposób zacznie poruszać nogami. 12 czerwca miliony widzów na całym świecie zobaczy osobę z egzoszkieletem, która wykopie pierwszą piłkę Mistrzostw.

Wymagania drużyn odnośnie hoteli

Mistrzostwa Świata

Piłkarze potrafią być prawdziwymi divami, kiedy chodzi o ich wymagania. W tym roku podobnie, wiele drużyn zażądało, aby hotele, w których będą nocować spełniały określone przez nich warunki.

Urugwaj - cicha klimatyzacja
Portugalia - komputer w każdym pokoju
Algieria - kopia Koranu w każdym pokoju
Japonia - jacuzzi w każdym pokoju
Francja - mydło w płynie nie w kostce
Ekwador - ekwadorskie banany w każdym pokoju 

 

Puchar Świata jest lukratywny

Puchar Świata

Drużyna, która zdobędzie mistrzostwo zabierze do domu $35.000.000, za drugie miejsce nagroda wynosi $25.000.000. Poza głównymi nagrodami każda z drużyn biorących udział w mistrzostwach otrzyma pokaźną kwotę oraz dodatkową gotówkę ze sponsoringu. Mistrzostwa Świata to bardzo lukratywne wydarzenie dla wszystkich zaangażowanych.

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, nie jest jeszcze za za późno. Zaloguj się na PlayHugeLottos.com i zagraj w loterie online już teraz.  Za jackpot US Powerball, który wynosi $192.000.000 do Brazylii polecisz w stylu VIP.

Czerwony guzik - Zagraj Teraz

 Ten post został napisany przez
Kurt - , który napisał 532 artykułów
Komentarze

Wysłane przez Marcin (4/06/2014)

Zawodnicy z Urugwaju mają rację klimatyzacja powinna pracować cicho


Wysłane przez Piotr (4/06/2014)

Zapowiadają się spore emocje sportowe w Brazylii szkoda że Polacy nie grają


Wysłane przez Andrzej (4/06/2014)

A niech tam. Jak wygram to polecę.


Wysłane przez Marcin (5/06/2014)

Zapowiadają się spore emocje sportowe podczas Mistrzostw w Brazylii


Wysłane przez Roman (6/06/2014)

A jednak większość brazylijczyków jest przeciwna rozdmuchanemu budżetowi mistrzostw i ja się temu nie dziwię. Coś podobnego do Soczi.


Wysłane przez Grzegorz (9/06/2014)

Dobrze będzie jeśli nie dojdzie do jakichś poważniejszych incydentów ,bo brazylijczycy już nie są źli ale sciekli na to co się dzieje w ich kraju. Z ciekawostek przychylałbym se do klimatyzacji ,która ma pracować cicho i do ekwadorskich bananów :) Zdecydowanie nie ma smaczniejszych nigdzie na świecie !
  • SRC
  • Comodo
  • Underage
  • Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
This website is owned and operated by Secure View Services Limited, of Strovolou 292, Office 302, Strovolos, 2048, Nicosia, Cyprus, using the Curacao gaming license (No: 8048/JAZ) of its holding company Play UK Internet N.V.

© 2022 Play UK Internet N.V