Szczęściarz Czy Pechowiec – Niesamowita Historia Frane’a Selak

Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, którą cały czas prześladuje pech. Jednak to co do tej pory znasz jako pech, nie jest nawet blisko tego, co przytrafiło się jednemu nauczycielowi z Chorwacji.

 

Poznaj Pana Frane’a Selak, chorwackiego nauczyciela muzyki, który nie raz w swoim życiu miał szczęście w nieszczęściu. Urodzony w 1929 roku i żonaty cztery razy, Pan Selak nie mógł pozbyć się pecha, jaki trwał przez ponad 74 lata jego życia. 

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Wszystko zaczęło się w jeden zimowy wieczór 1962 roku, kiedy Pan Selak jechał pociągiem z Sarajewa do Dubrownika. Pociąg wykoleił się i wagony wpadły do lodowatej rzeki, zabijając 17 pasażerów. Pan Selak cudem uszedł z życiem, jednak po wypadku był pełen potłuczeń i zadrapań, miał złamaną rękę i cierpiał na hipotermię. 

Rok później Pan Selak leciał samolotem z Zagrzebia do Rijeki kiedy nagle odpady drzwi w kokpicie i Pan Selak został wywiany na zewnątrz. Jeśli to przytrafiłoby się komuś innemu, ta osoba pewnie nie uszłaby z życiem, lecz Pan Selek obudził się kilka dni później w szpitalu, słysząc, że wylądował on bezpiecznie na stogu siana.

Frane Selak, pechowiec czy szczęściarz

 

Lecz to nie koniec. W 1966 roku Frane Selak podróżował autobusem, gdy ten wpadł w poślizg i stoczył się do rzeki. Ten wypadek poniósł za sobą 4 ofiary, lecz Pan Selak wyszedł w z wypadku bez szwanku. 

Widać, że Frane nie ma szczęścia do publicznego transportu, więc kolejnym razem skorzystał on z samochodu – jednak ponownie bez dużego szczęścia. Jego czwarte pechowe przeżycie stało się w 1970 roku, kiedy jego samochód stanął w płomieniach. Pan Selek na szczęście uciekł z samochodu na kilka sekund przed jego wybuchem. 3 lata później, w 1973, jego kolejny samochód zaczął się palić i płomienie wychodziły przez otwory wentylacyjne. Frane Selak uszedł z życiem, lecz to wydarzenie pozbawiło go większości włosów.

Frane Selak, pechowiec, szczęściarz


Przez następne 20 lat, Pan Selek wiódł spokojne i wolne od wypadków życie i pewnie myślał, że jego zła passa w końcu go opuściła – lecz tu się grubo mylił. Frane Selak cudem uniknął  obrażeń, po tym jak został uderzony przez autobus w Zagrzebiu. Rok później miał on kolejny wypadek -  podczas jechania samochodem w górach, na jego pas wjechała ciężarówka. Aby uniknąć czołowego zderzenia, Selak zjechał z drogi, przebił barierkę i zjechał w przepaść. Jednak zanim jego samochód rozbił się 100 metrów poniżej, jemu udało się wyskoczyć z samochodu i wylądować na drzewie, które zamortyzowało upadek. 

Pan Pechowiec Znalazł Szczęście

Nadzieje Pana Selak’a na odwrót losu w końcu się spełniły. W 2003 roku jego nareszcie napotkało go szczęście kiedy wygrał 1 milion dolarów w chorwackiej loterii! Po tym został on nazwany „Mr. Lucky”. 

Mimo wielkiego pecha, Pan Salek nie zrezygnował z gry w lotto…

Frane Selak wygrana w lotto


Jest to bowiem kolejny przykład tego, że szczęście może przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie, nawet takiemu pechowcowi jak Pan Frane Selak! 

Jeśli więc myślisz, że Ciebie szczęście też opuściło, może pora dać sobie jeszcze jedną szansę? Zagraj już teraz na największych światowych loteriach na PlayHugeLottos.com i wygrywaj miliony!  

 

zagraj teraz, lotto online, euromillions

 Ten post został napisany przez
Anna Khlebnikova - , który napisał 365 artykułów
Komentarze

Wysłane przez Marcin (10/07/2012)

Jeśli założyć, ze życie jest pasmem cierpień, to rzeczywiście miał niesamowitego pecha- bo tyle razy zmuszono go by przeżyć. Szcześliwie wiek robi swoje i w totalnym rozliczeniu raczej pech wkrótce go opuści:):)
SRC Comodo Underage Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
This website is owned and operated by Secure View Services Limited, of Strovolou 292, Flat/ Office 302, Strovolos, 2048, Nicosia, Cyprus, using the Curacao gaming license (No: 8048/JAZ) of its holding company Play UK Internet N.V.

© 2020 Play UK Internet N.V