El Gordo Navidad

Double jackpot Losowanie SuperStar
Jackpot

Wyniki wkrótce
Wyniki wkrótce


dni

godzin(y)

minut(y)

sekund

Wybierz swój sposób gry


Opcja 1 - Pojedynczy los

Kup od 1 do 9 losów i wygraj swoją część tegorocznego olbrzymiego jackpotu


Chcę los(y)
Opcja 2 - Zestaw (10 losów w zestawie)

Kup zestaw 10 losów i zawalcz o wygraną


Chcę zestaw(y)
Przykład zakładu (tzw. Decimo)

Losy zakupione na loterię fantową nie mogą zostać zwrócone ani wymienione. Gracze nie wybierają liczb, zostają one przypisane automatycznie przez sprzedawcę losów. Zapasy są ograniczone, a więc zaopatrz się w swoje losy już teraz.

{{ number_of_tickets }} x Tickets
lub

el gordo de navidadŚwiąteczna loteria El Gordo

Sorteo de Navidad, Lotería de Navidad... To tylko dwie nazwy hiszpańskiej loterii świątecznej. Jest to jedna z najstarszych loterii na świecie. Jej historia sięga roku 1812, kiedy była organizowana przez oddział hiszpańskiej administracji publicznej.

Ze względu na łączną sumę nagród hiszpańska loteria świąteczna uznawana jest za największą loterię na świecie. W 2012 roku policzono, że jeśli sprzedano by każdy los, całkowita wypłata nagród wyniosłaby 2.52 miliarda euro (czyli 70% dochodu ze sprzedaży losów). Całkowita kwota nagród w El Gordo ("grubasie") wyniosłaby 720 milionów euro, rozdanych właścicielom 180 zwycięskich losów - równo podzielonych, wartość każdego losu wynosi do 4 milionów euro. Nie ma się co dziwić, że ta świąteczna loteria jest niezwykle popularna wśród Hiszpanów. Według statystyk aż 98% mieszkańców tego kraju kupuje przynajmniej jeden los każdego roku. Gracze mają 10% szans na wygraną, a dodatkowo (jeśli pula wygranych nie jest wystatczająco zachęcajęca) wszystkie wypłaty dokonywane są w formie jednorazowej wypłaty. 

Jak grać w El Gordo Navidad


Hiszpańska loteria świąteczna bardziej przypomina loterię fantową niż zwykłą loterię. Nie bez powodu jest to jedno z 'Sorteos Extraordinarios' (pol. specjalnych losowań) organizowanych przez Loteria Nacional Extra. Tak jak w przypadku typowej loterii fantowej gracze nie wybierają swoich własnych liczb, ale kupują losy z już wybranymi numerami. Liczba losów jest ograniczona, może więc okazać się, że zabraknie ich dla wszystkich chętnych. 


Każda 5 cyfrowa liczba powtarza się na wielu losach. Dokładna liczba powtórzeń różni się w zależności od losowania i czasem osiąga nawet liczbę 195. Te losy dzielone są na dziesięć części, nazywanych 'decimos'. Większość graczy kupuje właśnie 1/10 losu, ale istnieje możliwość kupienia całego losy (czyli "billete").

- Jeśli kupiłeś decimo i twoje liczby zostały wylosowane, otrzymasz jedną dziesiątą nagrody.

- Jeśli kupiłeś cały los i twoje liczby zostały wylosowane, otrzymasz pełną kwotę nagrody.

Poniżej możesz przyjrzeć się nagrodom z 2013 roku (kwoty nagród to kwoty zdobyte przez posiadaczy 160 pełnych losów na każdym stopniu)

Pierwszy - €4,000,000.00

Drugi - €1,250,000.00

Trzeci - €500,000.00

Czwarty - €200,000.00

Piąty - €60,000.00

Pamiętaj: Rząd hiszpański odprowadza 20% podatku na wygrane powyżej 2,500.00.

Losowanie

Proces kupowania losów jest nieco skomplikowany. Procedura losowania nie jest o wiele łatwiejsza. Hiszpanie pozostają wierni tradycju, ponieważ nic nie zmieniło się w tej kwestii od 1812 roku! Piłeczki symbolizujące zwycięskie liczby i powiązane z nimi nagrody znajdują się w osobnych bębnach do losowania. To co się na nich znajduje jest wyśpiewywane przez młodzież szkolną ze szkoły San Ildefonso (historycznie instytucji, w której uczyły się jedynie sieroty po pracownikach publicznych). Ten długi proces jest powtarzany wielokrotnie podczas losowania. Ze względu na liczne nagrody losowanie może trwać nawet  3–4 godziny, a dzieci pracują na zmianach. Wymieniane są 8 czy 9 razy podczas całej procedury.

Losowanie odbywa się każdego roku, 22 grudnia w Madrycie w Hiszpanii. Losy sprzedawane są już w kilka miesięcy przed losowaniem. Osoby biorące udział w losowaniu na żywo są często ubrane w związane z loteriami ekstrawaganckie ubrania i kapelusze. Czyni to, to wydarzenie naprawdę wyjątkowym. Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w losowaniu na żywo, może obejrzeć transmisję w telewizji. Televisión Española oraz Radio Nacional de España, i inne media sprawią, że nikt zainteresowany losowaniem nie pozostanie bez wieści na jego temat.

Sorteo Navidad

   • SRC
  • Comodo
  • Underage
  • Support Rating

Warunki ogólne strony | Polityka prywatności
This website is owned and operated by Secure View Services Limited, of Strovolou 292, Office 302, Strovolos, 2048, Nicosia, Cyprus, using the Curacao gaming license (No: 8048/JAZ) of its holding company Play UK Internet N.V.

© 2021 Play UK Internet N.V